O makijażu brwi

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony rejon  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać?

Miast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to choćby podczas jazdy pociągiem do pracy.

https://www.makijaz.info.pl/kim-jest-wim-hof-poznaj-tworce-metod-zdrowego-stylu-zycia/

Daruj sobie wszelako trochę czasu na owe szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest zaś tak dużo. Ciężko rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór koloru podkładu. Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie wyeksponują defekty naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *